Aktualności

Katalog Twórczości i Rzemiosła - już jest

Już ukazał się "Katalog Twórczości i Rzemiosła"! To jedyne wydawnictwo, w którym udało się zgromadzić oferty twórców, artystów i rzemieślników działających na Kurpiach, czyli z terenu nie tylko powiatu ostrołęckiego, ale także kolneńskiego, łomżyńskiego, przasnyskiego i szczycieńskiego. 

Latem tego roku wysłaliści do wszystkich zainteresowanych zaproszenia do udziału w wydawnictwie. Wystarczyło wypełnić krótki kwestionariusz i odesłać do nas. Później umawialiśmy się na wykonanie zdjęć.

Na zaproszenie odpowiedziało blisko 70 osób. To właśnie ich oferty znalazły się w katalogu, który liczy w sumie 80 stron. Twórcy, artyści i rzemieślnicy pochodzą z terenu trzech województw - mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, bo region kurpiowski rozciąga się na ich pograniczu.

Przy każdej z osób opublikowane zostały przykładowe prace, dane kontaktowe i krótki opis oferty (w trzech wersjach językowych). Ma to pomóc w promocji rękodzieła i rzemiosła ludowego oraz promocji poszczególnych twórców.

Katalog dostępny jest nieodpłatnie w biurze projektu "Kurpiowski Pak Kulturowy" w Ostrołęce, przy ul. Bogusławskiego 18. Część nakładu trafiła do twórców/artystów/rzemieślników, którzy znaleźli się w katalogu, instytucji samorządowych oraz kulturalnych w regionie.

Katalog Twórczości i Rzemiosła dostępny jest w formie elektronicznej - pobrać go można w zakładce "Do pobrania". Papierową wersję Katalogu można również zamówić telefonicznie (tel. 29 764 51 95) lub mailowo (biuro@kurpiowskipark.pl). Wysyłka jest bezpłatna - pocztą wysyłamy wyłącznie pojedyncze egzemplarze. 

Kalendarz imprez