Aktualności

Kurpiowski Park Kulturowy oficjalnie rozpoczęty

Ponad pięćdziesiąt osób - samorządowców, twórców i artystów ludowych oraz innych zaangażowanych w kulturę regionu i branżę turystyczną - spotkało się na konferencji inaugurującej projekt Kurpiowski Park Kulturowy. Spotkanie zostało zorganizowane w Łęgu Starościńskim.

 

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, wójt gminy Czernice Borowe Wojciech Brzeziński, dyrektorzy wydziałów promocji Urzędu Miasta w Ostrołęce i Starostwa Powiatowego w Ostrołęce. Środowisko twórców i artystów ludowych reprezentowali m.in. Apolonia Nowak i Czesława Lewandowska.

Podczas konferencji przedstawiciele lidera oraz partnerów projektu zaprezentowali założenia oraz opowiedzieli o poszczególnych elementach przedsięwzięcia - zajęciach językowych i warsztatach z marketingu, przedsiębiorczości oraz promocyjnych. Ciekawostką projektu jest serwis internetowy oraz system lokalizacyjnych oparty o GPS.

Podczas konferencji, z krótkimi, autorskimi referatami wystąpili:
- Maria Samsel (dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce),
- dr Zbigniew Ptasiewicz (dziekan Wydziału Turystyki, Rekreacji i Promocji Środowiska Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku).
- Anna Krzyżak (Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA”)
- Monika Bryk, trener marketingu i przedsiębiorczości.

Kalendarz imprez