Aktualności

Majówka w kajaku i nie tylko

Nie masz planów na długi weekend majowy? Sprawdź oferty aktywnego wypoczynku w regionie. Wystarczy jeden dzień, mieć co wspominać. To nie tylko oferty dla grup, ale również rodzin z dziećmi.

Mogą to być wycieczki rowerowe, piesze, samochodowe. Organizatorów aktywnej turystyki (m.in.: spływów kajakowych) znajdziecie w zakładce REGION – aktywna turystyka oraz agroturystyk i pensjonatów w Przydatnych informacjach. Tam również zamieszczona jest oferta miejsc, gdzie serwowane jest prawdziwe jadło regionalne.

Na majówkę szczególnie polecamy spływy kajakowe. Jest wiele osób, które nigdy jeszcze nie miały okazji tego zasmakować, by to zrobić nie musimy jechać wielu kilometrów na słynny spływ Krutynią, o którym każdy słyszał, ale niewiele osób pojechało. Mamy w okolicy urokliwe rzeki o różnym charakterze. Rzeki nie są szerokie, i nawet osoby bez żadnego doświadczenia i umiejętności pływackich czują się na nich bezpiecznie.

Omulew jest rzeką spokojną, krętą, przepływa przez rezerwat ptaków. Znajdziemy tam taką ciszę, że po dopłynięciu będziemy mieli wrażenie, że byliśmy w zupełnej głuszy, a to zaledwie pół godziny drogi od nas. Nawet telefony nie mają tam zasięgu. Jesteśmy zupełnie wolni.

Orzyc oferuje mnóstwo niespodzianek. Nigdy nie wiadomo jak będzie się płynęło. Wszystko zależy od poziomu wody i aktywności bobrów. To trochę taki surviwal. Dużo emocji jest przy pokonywaniu przeszkód w postaci przewróconych drzew. Przepłynąć pod kłodą, nad kłodą, a może trzeba w ogóle wynieść kajak na brzeg? Ilu kajakarzy tyle pomysłów.

Gwarantujemy przednią zabawę i wiele wspomnień. Wkra to rzeka już bardziej cywilizowana, często spotyka się  osady ludzkie, infrastrukturę turystyczną. Jest czysta z wieloma kąpieliskami. Rzeki te są oznakowane znakami informacyjnymi ustawionymi przez Lokalną Organizację Turystyczną Północnego Mazowsza oraz Kurpiowską Organizację Turystyczną i Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki i Rekreacji. 

Galeria zdjęć

 

Kalendarz imprez