Aktualności

Projekt KPK oficjalnie podsumowany

Blisko pięćdziesiąt osób - twórców i artystów ludowych, przedstawicieli samorządów oraz organizacji pozarządowych - wzięło udział w konferencji podsumowującej projekt Kurpiowski Park Kulturowy. Podczas spotkania zaprezentowano efekty, które udało się osiągnąć. 

Najważniejsze z nich to aplikacja mobilna dostępna na smartfony i tablety z systemami operacyjnymi Android i iOS, przewodnik po Szlakach Kurpiowskiego Parku Kulturowego i "Katalog Twórczości i Rzemiosła", prezentacje na międzynarodowych imprezach wystawienniczych - TOURSALON 2013 w Poznaniu oraz TT Warsaw w Warszawie. Oprócz tego, twórcy i artyści, którzy zdecydowali się wziąć udział w projekcie, brali udział zajęciach z języka angielskiego z elementami Biznes English (cztery grupy po 160 godz.) oraz marketingu, przedsiębiorczości i warsztatach promocyjnych.

W poszczególnych działaniach wzięło udział w sumie 207 twórców i artystów ludowych z terenu Kurpiowszczyzny.

Projekt miał na celu pokazać różnorodność i bogactwo kulturowe oraz przyrodnicze regionu. Kurpie to plastyka obrzędowa, folklor muzyczny, tkactwo i obróbka lnu, garncarstwo, rzeźbiarstwo, bursztyniarstwo, plecionkarstwo, wycinankarstwo, haft i koronka, przetwórstwo drzewne, produkty regionalne.

Podjęte działania miały pomóc w popularyzacji różnorodnych form kultury ludowej, a twórcom i artystom dostarczyć wiedzę, umiejętności i instrumenty do efektywnej działalności. Tymi instrumentami są serwis internetowy, gdzie każdy twórca, artysta i rzemieślnik ma swój profil, którym samodzielnie zarządza. To przełoży się na rozwój przedsiębiorczości obszaru. Kurpiowski Park Kulturowy będzie magnesem dla turystów i jednocześnie znakiem firmowym.

Galeria zdjęć

 

Kalendarz imprez