Warto zobaczyć

Szlak kajakowy - Dolina Omulwi

Omulew jest jedną z atrakcyjniejszych rzek Pojezierza Mazurskiego i Równiny Kurpiowskiej. Naturalne warunki, jakie stwarza ta rzeka, cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów. Dolina Omulwi wraz z rozległymi łąkami, pastwiskami stanowi ostoję dla ptaków o randze europejskiej ze względu na gniazdowanie na tym terenie dużej ilości derkaczy, żurawi, bocianów. Otwarte tereny torfowisk, łąk oraz płytkie rozlewiska i muliste miejsca nad rzeką są żerowiskiem dla ptaków wodno-błotnych. Lasy to w przeważającej części ubogie bory sosnowe rosnące na piaszczystych glebach oddalonych od rzeki. Lasy łęgowe zachowały się tylko w małych fragmentach doliny Omulwi. Przyroda zaskakuje pięknem i różnorodnością roślin przybrzeżnych.

Spokojny nurt wody sprawia, że wyznaczone przez nas trasy są idealne dla początkujących kajakarzy oraz rodzin z dziećmi.

W trosce o bezpieczeństwo oraz wygodę podróżowania wyznaczono miejsca do lądowania, przenosek kajaków przez trudne miejsca do przepłynięcia, oznaczenie niebezpieczeństwa na wodzie oraz wskazanie miejsc biwakowania. W miejscach biwakowania ustawiono tablice informacyjne dotyczące szlaku.

 

Informacja turystyczna:
Kurpiowskie Centrum Informacji Turystycznej, ul. Bogusławskiego 18, 07-410 Ostrołęka, tel. 29 764 51 95, www.i-kurpie.pl, e-mail: biuro@kurpiowskipark.pl

Galeria zdjęć

 

Lokalizacja

Kalendarz imprez